Fırında Sebzeli Baget Tarifi

Fırında Sebzeli Baget Tarifi
A+
A-

Fırında Sebzeli Baget Tarifi. Bugün sizlere sadece ve sadece tavuk ağırlıklı fırında baget yapacağım…Bu yemeğimiz aniden gelen misafirlerimize pratik şekilde yapabileceğimiz bir tarif:

MALZEMELERİMİZ:

1)on on iki adet tavuk baget

2)yarım kilo arpacık soğan

3) iki adet büyük boy patates

4)bir baş sarımsak

5)dört beş adet orta boy domates

6)bir kaşık ev yapımı salça

7)bir tutam kırmızı pul biber

8)bir çay kaşığı karabiber

9) yarım çay bardağı zeytinyağ

10)bir tutam kekik

11)tuz

12)bir su bardağı su

YAPILIŞI:

İlk öncelikle tavuk bagetleri bir güzel yıkar ve fırın tepsisinin kenarlarına yerleştiririz. ortasını boş bırakır ve ortasına doğramış olduğumuz arpacık soğanları, sarımsakları yerleştiririz.

Yerleştirdikten sonra patatesleri ve domatesleri bir güzel doğrar salça ve zeytinyağ ile harman yaparız harmanlarken kekik ve diğer baharatları da ekler ve yapmış olduğumuz harmanı soğan ve tavukla avcarlarız. Daha sonra fırına sürmeden bir bardak suyu da son olarak tepsiye ekleriz.

tavuk tavam

Görüyorsunuz değil mi beyler bayanlar fırın tepsisinde malzemeler ne kadar güzel görünüyor.Şimdi ise fırını 180 dereceye getirir yemeğimizi fırına süreriz. Ortalama 50 dakikada yemeğimiz pişmiş halde olacaktır.

tavuk tava...

Ne kadar enfes ne kadar muhteşem görünüyor değil mi fırından yeni çıkarttığımız sebzeli bagetlerimiz.Şu soğanların bir tarafının yanıksı görünüşü ve domateslerin baygın ve sulanmış şekilde pişmesi fırında çok hoş bir şekilde piştiğini gösterir.

Sebzeli bagete bence tadı verecek olan şey tavuk ev yapımı salça  ve baharatlar olacaktır. Elbette zeytin yağ unutmak mümkün mü?.

Menünün yanında bir koyu köy ayranı ve salata çok güzel eşlik edecektir.

AFİYETLER OLSUN

iyitarifler.com

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.