Tavada Hamsi (Balık) Tarifi

Tavada Hamsi (Balık) Tarifi
A+
A-

Tavada Hamsi (Balık) nasıl yapılır, Tarifi.

Tavada Hamsi (Balık) Tarifi

Merhaba bayanlar,Sizlere en faydalı besin maddemiz olan balık yapacağım.Tüm uzmanlar tarafından önerilen özellikle çocuk gelişimine kalp damar ve kemiklerimize en faydalı besin olan balık çeşitlerinden biride Hamsi balığıdır.

MALZEMELER

1)2 kg  taze hamsi balığı

2) yarım çay bardağı zeytin yağı

3) bİr tutam tuz.

4) mısır unu

YAPILIŞI

Her şeyden önce Balıklarımızı bir güzel yıkar ve süzgeç,den geçiririz.Artından ise Balıklarımızı mısır unu ile bir güzel karıştırır harmanlarız.

Daha sonra ise ocağı yakar kısık ateşe tavayı koyarız az bir şey tavamız ısınınca tavayı yağlar ve hamsi balıklarımızı tavaya çok güzel bir şekilde dizeriz.

balık5.
Yukarıdaki resimdeki gibi yavaş yavaş balıkları dizdik,den sonra ise tavayı orta dereceli ateşe tekrar koyarız ve pişirmeye başlarız.

balık3.

Hamsi tavamız bir güzel pişmeye başlarken diğer yandan ise diğer tavaya aynı işlemleri uygularız.Çünkü balık ve yağ ağır kokacağı için  en güzeli bir an önce yapıp bitirmektir.O yüzden iki tava ile yaparız..

balık2..

Görüyorsunuz değil,mi hanımlar ne kadar güzel bir görünüme sahip.Bir taraftan hamsiler pişme derecesine gelmiş iken diğer taraftaki balıklar ise ateşin ısısı ile gevşemiş durumda.

balık6.

Evet artık balıklarımız pişme işlemini bitirmeye başladıkça tepsiye alırız.

balık 7.

Yada servis kaselerine alır ve çok güzel bir masa hazırlarız.Balığın yanında en güzel salata çeşitleri olan, Marol salatası yada çoban salatası gider.Ayrıca balığımızın yanına bol ekşili ve bol maydanoz karışımı maydanoz kürü de muhteşemler arasında yer alacaktır.

Not; hamsi balığımız kara deniz hamsi balığı  olmakla birlikte en taze olmasına özen gösterilmelidir.

O nedenledir ki her türlü zehirlenme balığın bayat olmasından ileri geleceği için taze ve günlük olup olmamasına çok ama çok dikkat edilmeli ve ayrıca yoğurt türü ürünlerle tüketilmemelidir.

BALIK DEMEK SAĞLIK DEMEK….

AFİYETLER OLSUN

Tavada Hamsi (Balık) Tarifi

iyitarifler.com

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.