Yuvalama Çorbası Tarifi

Yuvalama Çorbası Tarifi
A+
A-

Yuvalama Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Bildiğimiz üzere On bir ayın sultanı  Ramazan ayı gelmekte ve normal menülerimizin yanında illa ki olmazsa olmazımız olan çorba çeşitlerimiz olacaktır. Sizlere pratik yuvalama çorbası göstereceğim. Çorbamız çok ama çok zengin içeriklere sahip olduğu için Protein tarafından oldukça zengindir.

MALZEMELER

1) bir kase doğranmış ıspanak

2)bir kase önceden haşlanmış nohut

3)bir kase yeşil mercimek

4)bir büyük kase önceden hazırladığımız yuvalama köfte

5)bir tutam nane

6)bir kaç diş sarımsak

7)bir tutam kırmızı pul biber

8)bir adet limon

9)tuz

10) yarım çay bardağı sıvı yağ

11)yarım yemek kaşığı salça

YAPILIŞI

İlk öncelikle malzemelerimizi anlamamız için güzelce bir yan yana getirelim.

Yuvalama Çorbası

Yuvalama Çorbası

İlk önce tenceremize yeşil mercimeği sıvı yağ ile koyar bir güzel pişiririz.Artından çözülmüş nohutlarımızı ekler pişmeye bırakırız

Yuvalama Çorbası Tarifi

Yuvalama Çorbası Tarifi

Ardından ise yuvalamayı ekler ve tencereye yeterli miktarda kaynamış su ilave ederiz ve bir güzel haşlanmasını bekleriz.Yuvalama haşlanırken biz diğer taraftan sarımsaklarımızı bir güzel ezeriz.

13140524_10209529648024216_1479158408_n

ve sarımsakları ev yapımı salça ile bir güzel yakarız.yakma sırasında pul biber ve nanemizide ekleriz.Biz bu işlemleri yaparken tenceremiz kaynamış olacaktır ve zaman kaybetmeden ıspanakları da  tencereye ekler

Yuvalama Çorbası

Yuvalama Çorbası

ve ıspanak sararıncaya kadar ocağın altını orta dereceli yakarız.Ispanak sararınca ise yakmış olduğumuz sarımsaklı salçayı da ekler altı kısık bir şekilde içerisine tuzuda ilave eder ve çorbamızın içini çeke çeke pişmeye bırakırız. ortalama 15 dakika kısık ateşte özleşince çorbamızı servise hazırlarız.

Yuvalama Çorbası

Yuvalama Çorbası

 

Görüyorsunuz değil mi beyler  bayanlar çorbamız ne kadar kolay ve ne kadar basit. İçerisindeki mercimek ve ıspanağın var oluşu sizce çorbamıza ayrı bir tat ayrı bir zenginlik vermiyor mu?Aslında yuvalama çorbamız normal zamanlarda tek başına yapılan bir menüdür. Çünkü içerisindeki malzemeler insanı doyurmaya yetecektir.

Yuvalama Çorbası Tarifi

Yuvalama Çorbası Tarifi

iyitarifler.com

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.